Atrakcje w Bułgarii – co warto zobaczyć, zwiedzać, jak dojechać.

Atrakcje w Bułgarii – co warto zobaczyć, zwiedzać, jak dojechać.

Jak dojechać do Bułgarii? Ciekawe miejsca w Bułgarii

Bułgaria to jeden z bardziej popularnych kierunków podróży Polaków. Dzieje się tak ze względu na jej klimat, piękne widoki, malownicze plaże położenie nad Morzem Czarnym a także znajdujące się tam zabytkowe budowle. Ceny w Bułgarii nie są wysokie – za towary i usługi płaci się stosunkowo mało a noclegi w Bułgarii nie obciążają zbytnio portfela, ponieważ nadmorskie kurorty oferują mnóstwo możliwości noclegów w niedrogich hotelach, które mają dobre opinie gości.

Bułgaria atrakcje turystyczne

Biura podróży od lat organizują rodzinne, zorganizowane wycieczki do Bułgarii, podczas których można wypocząć na plaży. To właśnie plaże są pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl podczas rozmowy o Bułgarii. Najsłynniejsze kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg i są one niesamowicie piękne, jednak Bułgaria to także kraj dla podróżników, którzy chcą zwiedzać ciekawe miejsca i zobaczyć pozostałości dawnych kultur. Bułgaria co warto zobaczyć?

Jest wiele możliwości dotarcia do Bułgarii. Biura podróży oferują zorganizowane wycieczki, podczas których na miejsce dotrzemy autokarem lub samolotem. Samodzielny dojazd do Bułgarii samochodem to długa wyprawa, ale podczas niej istnieje możliwość zwiedzenia m. in. Słowacji, Węgier, czy Rumunii. Najwygodniejszy samodzielny sposób na dotarcie do Bułgarii to lot samolotem, zwłaszcza że tanie linie oferują loty do tego kraju. Co warto zobaczyć w Bułgarii?

Atrakcje Bułgarii

Bułgaria oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno dla osób pragnących wypocząć, jak i dla tych lubiących zwiedzać i odkrywać nowe miejsca. Planując wczasy w Bułgarii warto umieścić na swojej liście następujące miejsca – sprawdź atrakcje w Bułgarii:

Bułgaria Złote Piaski co warto zobaczyć?

To bardzo popularny kurort nad Morzem Czarnym. Jest to drugi co do wielkości kurort Bułgarii, zachwycający turystów pięknymi plażami i bogatą ofertą hoteli oraz atrakcji. To miejsce kuszące beztroskim klimatem, idealnym do nadmorskiego wypoczynku oraz mnóstwem rozrywki zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy po wypoczynku na plaży mogą udać się do licznych klubów nocnych. Warto zobaczyć Złote Piaski – atrakcje.

Złote Piaski co zwiedzać?

Podczas pobytu w Bułgarii koniecznie trzeba zobaczyć zachwycające delfinarium – atrakcja Bułgarii szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi.

Dla miłośników muzeów polecamy Muzeum Medycyny w Warnie, a dla osób uwielbiających obiekty sakralne – Katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy.

Bułgaria Słoneczny Brzeg co warto zobaczyć?

Swoją nazwę zawdzięcza faktowi, że jest to najbardziej słoneczne miejsce Bułgarii. Słoneczny Brzeg to największy kurort tego kraju, idealny dla osób lubiących zażywać kąpieli słonecznych. Tak jak Złote Piaski oferuje mnóstwo atrakcji a jedną z największych jest nowoczesny park wodny w miejscowości Nessebar. Słoneczny Brzeg to najczęściej oferowane przez biura podróży miejsce w Bułgarii.

Słoneczny Brzeg co zwiedzać?

Warto zobaczyć Action Aquapark, Old Nessebar, Kościół Św. Stefana. Słoneczny Brzeg posiada wiele atrakcji dla każdego – dla dzieci oraz dorosłych. Każdy będzie się tam doskonale bawił podczas urlopu lub wakacji z rodziną.

Przylądek Kaliakra

To niesamowity, dwukilometrowy cypel tworzony przez nadmorskie skały. Morze przez lata wydrążyło w nim zjawiskowe groty i jaskinie – w jednej z nich znajduje się muzeum archeologiczne. Cały obszar Kaliakra to rezerwat przyrodniczy oraz archeologiczny, gdzie miłośnicy natury mogą podziwiać zapierające dech w piersiach widoki fal rozbijających się o okazałe klify. Co warto zwiedzić w Bułgarii?

Monaster Aładża

Jest to urzekająca atrakcja turystyczna znajdująca się bardzo blisko Złotych Piasków. To średniowieczny, górski klasztor wykuty w wapiennej skale. Jego rozmiary zachwycają a wąskie korytarze wydrążone w skale tworzą niesamowity klimat. Jest to ciekawa alternatywa na spędzanie czasu po wypoczynku na plaży.

Nessebar Bułgaria co warto zobaczyć?

To malowniczo położone miasto nazywane perłą bałkańskiej architektury. Miasto Nessebar zostało umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Znajduje się ono na skalistym półwyspie bok Słonecznego Brzegu. Nessebar – co warto zobaczyć? W mieście wybudowanych zostało blisko 40 zabytkowych cerkwi oraz innych ciekawych budowli, w których można odnaleźć wpływy greckie, rzymskie i bizantyjskie. W mieście znajdują się też malownicze restauracje oferujące lokalną kuchnię.

Bułgaria czy warto? Jeśli planujesz jak spędzić wakacje to wczasy w Bułgarii z pewnością będą trafnym wyborem. Warto także wybrać się w Sozopol.