Porady na tanie podróżowanie – jak tanio podróżować?

Porady na tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie jest możliwe. Trzeba tylko wszystko starannie zaplanować. Najlepiej samodzielnie, korzystanie z biur podróży to nie jest tanie podróżowanie. Warto samodzielnie znaleźć noclegi, miejsca posiłków oraz zwiedzanie. Biura podróży pobierają opłaty i prowizje. Tymczasem samodzielnie można spędzić urlop np. nad morzem za połowę ceny.

Jak podróżować tanio po Europie?

Tanie podróżowanie po Europie jest jak najbardziej możliwe, podobnie jak tanie podróżowanie po Polsce. Jak to zrobić? Koniecznie znaleźć niedrogie noclegi, sprawdzić dojazdy, pojechać samochodem np. w cztery osoby i podzielić się kosztami. Wówczas podróżowanie będzie o wiele tańsze. Tanie podróżowanie po świecie to też sprawa całkiem realna – najwyższym kosztem będzie lot samolotem, a sam pobyt nie kosztuje kroci. W USA można spędzić miesiąc za 1000 USD, mieszkając w hostelach, jadając niedrogo, najlepiej samodzielnie przygotowując wszelkie posiłki. Jest to realna sprawa, nie ma się co łudzić.

PKP tanie podróżowanie oznacza korzystanie z okazji, podróżowanie rodzinne, poszukiwanie promocji. PKP nie zapewnia luksusów, ale umożliwia niedrogie przejazdy, co jest jak najbardziej rekomendowane.

Jak podróżują Polacy?

Polacy starają się znaleźć niedrogie podróże – czasami korzystają z ofert first minute lub last minute. Jest to o wiele tańsze podróżowanie – tydzień w Gruzji można spędzić za 1000 złotych, a wycieczka kupiona w biurze podróży kosztuje o wiele drożej, około 3500-4000 złotych. Nie każdy chce tak podróżować. Dlatego warto znaleźć sposób na podróże ekonomiczne, które nie są drogie, ale pozwalają zdobyć ciekawe wrażenia. Nie należy jeść w barach i restauracjach w centrach miast, nastawionych na turystów i windujących ceny. Koniecznie należy znaleźć sposób na tanie jedzenie, czyli bary lub miejsca, w których jadają Czesi i Włosi.

Nie dość, że będzie smacznie, to jeszcze znacznie taniej. Polacy nie są zamożnymi turystami przeważnie – szukają okazji i znajdują je. Mogą kupić niedrogie wycieczki za 500 czy 600 złotych, korzystając z tzw. zakupów grupowych, pozwalających zaoszczędzić nawet 50 procent wartości danej wycieczki. Mogą wyjechać do rodziny na wakacje – zaoszczędzą na noclegach, a dołożą się rodzinie do posiłków, zapłacą też za atrakcje. Sposobów na relaks jest wiele, warto wybrać swój ulubiony.

Odpoczynek powinien być niedrogi – o ile ktoś lubi oszczędzać lub musi oszczędzać. Mając budżet 2000 złotych można pojechać w ciekawe miejsce, np. na Azory, ale koniecznie trzeba wszystko organizować samodzielnie, oszczędzając w ten sposób każdy grosz. Ma to jednak pewien urok i wyzwala spore pokłady kreatywności ukryte w każdym człowieku.