Korzyści z podróży pociągiem i autobusem

Wakacje to idealny czas na podróżowanie nie tylko w różne zakątki Polski, ale także do innych krajów. Nie każdy turysta posiada jednak samochód, którym w komfortowych warunkach mógłby przedostać się do wybranego miejsca. Jednak w obecnych czasach dla chcącego nic trudnego. Komunikacja międzymiastowa rozwija się w zaskakującym tempie. Bez problemu mieszkając na południu Polski możemy przedostać się w północną część kraju. Coraz więcej osób podróżuje pociągami lub autobusami.

Wady i zalety podróżowania autobusem

Obecnie do wielu miejsc w Polsce możemy dojechać autobusami wysokiej klasy. Klimatyzowane pojazdy wyposażone w toalety i telewizory spełniają oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Dzięki tym udogodnieniom podróż autobusem może się okazać bardzo komfortowa. Nawet długa podróż autobusem nie jest straszna, ponieważ w nowoczesnych pojazdach montowane są rozkładane siedzenia, dzięki którym pasażerowie mogą zapaść w głęboki sen. Jeśli jesteś właścicielem czworonoga i nie masz go z kim zostawić, więc postanawiasz zabrać go na krótką wycieczkę lepiej wcześniej zaplanuj podróż autobusem, gdyż nie każdy przewoźnik zgodzi się na przewóz zwierzaka na pokładzie eleganckiego pojazdu. Dlatego, jeśli wybieramy się w podróż z psem autobusem, warto najpierw dowiedzieć się, który kierowca nie będzie miał nic przeciwko naszemu pupilowi.

Wady i zalety podróżowania pociągiem

Tanie podróże autobusem czasami nie są możliwe. Ze względu na ceny paliw, ten środek transportu nie należy do najtańszych. W takim wypadku warto zdecydować się na podróż pociągiem. Jest to jeden z wygodniejszych pojazdów turystycznych, z uwagi na to, że długa podróż pociągiem nie jest tak męcząca jak autobusem. Mamy tam więcej przestrzeni do poruszania się. W każdej chwili możemy wstać z miejsca, na którym siedzimy i przespacerować się między przedziałami, aby rozprostować kości. Najdłuższa podróż pociągiem w Polsce trwa ok. 10 godzin. Jeśli chcemy przedostać się z południowej części kraju na północną z pewnością warto zaopatrzyć się w jedzenie na podróż pociągiem. W pojazdach tego typu, zazwyczaj są wagony, w których możemy kupić posiłek oraz napój, jednak z pewnością koszt drobnych produktów spożywczych będzie bardzo wysoki.

Wygodny sposób na podróżowanie

Dzieci często są zafascynowane pociągami. Wiele mam decyduje się na krótką podróż pociągiem z małym dzieckiem, ponieważ dla malucha może to być wspaniała atrakcja. Charakterystyczny stukot poruszającej się po szynach maszyny wzbudzi podziw niejednego małego odkrywcy. Pierwsza podróż pociągiem, często jest bardziej przerażająca dla mamy niż dla dziecka. Z uwagi na dużą ilość przestrzeni i miejsca przystosowane do postoju wózków, podróż pociągiem z dzieckiem jest dużo bardziej komfortowa niż autobusem. Jednak nie tylko z maluchami wygodniej jest zwiedzać świat korzystając z kolei. Długa podróż pociągiem z psem to również bardzo dobry wybór.

Pociągiem poza Polskę

Nie tylko przemieszczanie się po Polsce jest możliwe dzięki pojazdom kolejowym. Możemy również wybrać się w podróż do Moskwy pociągiem. Przejazd do tego miejsca będzie trwał około 24 godzin, jednak korzystając z tego środka transportu, z pewnością będziemy mieć więcej miejsca niż, gdybyśmy zdecydowali się na wycieczkę autobusem. Jeśli chcecie zwiedzić inne miejsce, warto zdecydować się na podróż do Paryża pociągiem. Z pewnością nie jest to najdłuższa podróż pociągiem, chociaż 18 godzin to nie mało, ale z uwagi na widoki za oknem warto wybrać się w podróż po europie pociągiem.