Gdzie pojechać na urlopowy wyjazd w Europie?

Wakacje w Europie: wymarzone miejsca dla poszukiwaczy przygód, miłośników przyrody i słońca
Po co wędrować daleko, skoro jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie są praktycznie w zasięgu ręki? Na powierzchni ponad 10 milionów kilometrów kwadratowych, piękne plaże i błękitne morze, fascynujące miasta, romantyczne krajobrazy, zawrotnie wysokie góry, lodowce i doliny czekają na Ciebie: Europa jest pełna twarzy i prezentuje się z różnymi regionami o ciągle zmieniającym się obliczu.

Poznaj typowy śródziemnomorski styl życia w Europie Południowej, chłodną północ z jej nieporównywalną naturą, tajemniczy wschód i różne miejsca w Europie Środkowej. Tutaj znajdziesz najfajniejsze cele podróży, najpiękniejsze miejsca i wszystkie wskazówki dotyczące udanego urlopu w Europie.

Ogólne informacje i wskazówki dotyczące urlopu w Europie
Około 700 milionów ludzi żyje na kontynencie europejskim – który jest ściśle mówiąc subkontynentem, ponieważ nie ma wyraźnej granicy z sąsiednią Azją. Razem tworzą one kontynent Eurazji. Jednak Europa opowiada się nie tylko za Europą, ale także za postawą wobec życia i osiągnięć kulturalnych. A te różnią się znacznie w poszczególnych krajach i regionach – podobnie jak krajobrazy i miasta.

Urlop w Europie jest zatem urozmaicony i ekscytujący i może być równie relaksujący, co wypoczynkowy. Od północy, z mroźnymi długimi zimami i krótkimi, przeważnie gorącymi latami, na południu, gdzie temperatury podczas kąpieli sięgają czasami do listopada, Europa prezentuje się jako cel podróży dla wszystkich: dla poszukiwaczy przygód, kąpiących się, miłośników miast i miłośników kultury.

Londyn – pulsująca metropolia w Wielkiej Brytanii

Londyn, miasto nad Tamizą, zawsze cieszyło się dużą popularnością wśród podróżników. Podczas wizyty w tej metropolii podróżni nieustannie poszukują śladów przeszłości, ale także doświadczają fascynacji teraźniejszością. To właśnie Tower of London i Tower Bridge wielokrotnie urzekają podróżnych. W Wieży można oglądać Brytyjskie Klejnoty Koronne do dziś, ponadto w 1988 roku budynek został uznany za światowe dziedzictwo kulturowe ludzkości. Most Tower Bridge łączący miasto Londyn z dzielnicą Southwark jest równie fascynujący jak Big Ben. Pałac Buckingham jest absolutną koniecznością podczas takich europejskich wycieczek miejskich. Tutaj królowa Elżbieta II. mieszka ze swoją rodziną, a ponadto przyjmowane są tu obce głowy państw. Ale nie tylko budynki o wysokim efekcie historycznym tworzą pejzaż miejski Londynu, ale także nowoczesne budynki, jak wielkie koło London Eye czy liczne wieżowce.

Paryż – miasto miłości i budynków

Wycieczki miejskie do Europy nieuchronnie prowadzą również do Paryża. Miasto nad Sekwaną jest również przez wielu nazywane “miastem miłości”. Ma urok, dobrą infrastrukturę i liczne budynki przesiąknięte historią. Wśród nich jest przede wszystkim Wieża Eiffla, symbol Paryża. Położony jest bezpośrednio nad Sekwaną i każdego roku przyciąga miliony turystów do stolicy Francji. Ponadto, podróżni mogą zwiedzać Luwr z jego licznymi skarbami sztuki lub pozwolić powiewowi historii wbić sobie nos w Łuku Triumfalnym. Warto również odwiedzić kościół Notre Dame, jeden z najwcześniejszych gotyckich kościołów we Francji. Kolejnym klasykiem jest rzymskokatolicki kościół pielgrzymkowy Sacré-Coeur, który jest najwyższym punktem miasta po wieży Eiffla. A jeśli chciałbyś zobaczyć grób Heinricha Heine’a, Balzaca czy Gilberta Bécauda, możesz odwiedzić jeden z licznych cmentarzy.

Na szlaku historii w Berlinie

Berlin, niegdyś podzielone miasto, zabiera zwiedzających do wielu historycznych miejsc. Nie można więc przegapić budynku Reichstagu, w którym dziś mieści się niemiecki Bundestag, Brama Brandenburska, Pałac Bellevue i Kolumna Zwycięstwa. Resztki dawnego Muru Berlińskiego można jeszcze zobaczyć w różnych częściach miasta, można też odwiedzić Checkpoint Charlie, który kiedyś oddzielał Berlin Wschodni od Zachodniego. Szczególne wrażenie robi katedra na Gendarmenmarkt i tętniący życiem Alexanderplatz. Infrastruktura w mieście jest bardzo dobra, ponieważ do wszystkich części miasta można bez problemu dotrzeć komunikacją publiczną. Jeśli więc planujesz wycieczkę Europe City Tour, powinieneś koniecznie zachować na ekranie Berlin – cel, który jest wyjątkowy, wszechstronny i szczególnie fascynujący, a tym samym stał się obowiązkowym celem wycieczek Europe City Tour.