Gdzie jechać nad morze? Polskie morze czy zagraniczne?

Gdzie jechać nad morze? Polskie morze czy zagraniczne?

Masz kilka dni urlopu, w głowie narodził ci się pomysł spędzenia czasu nad morzem, lecz nie masz jeszcze pomysłu nad którym? Zadajesz sobie pytanie – “polskie morze gdzie jechać”?

Wybór nadmorskich plaż uwarunkowany jest przede wszystkim czasem, pieniędzmi oraz charakterem wyjazdu. Czy jest to samotny wyjazd nastawiony na poznawanie nowych ludzi? A może wyjazd z dziećmi w celu socjalizacji i dobrej zabawy? Gdzie jechać nad polskie morze samemu a gdzie nad morze z dzieckiem? Portal epodróz doradza!

Polskie morze i jego różnorodność

Powszechnie mówi się o przeludnieniu nad polskim morzem, o tym, że najlepszy okres by tam jechać stanowi zima.

Oczywiście, w każdej z tych opinii jest ziarnko prawdy, natomiast kiedy postaramy się bardziej zgłębić ów temat, okaże się, że możemy jechać nad Bałtyk latem, jednocześnie rozkoszując się spokojem. Przykładem miejsca, w którym jest możliwość odwiedzenia dzikich plaż jest m.in. teren wybrzeża wyspy Wolin lub Poddębie. Jeśli jesteś zdecydowany na eksploracje nieznanych zakątków i spanie w namiocie- to miejsca zdecydowanie dla ciebie!

Gdzie warto jechać nad morze?

Planując wyjazd z rodziną, czas błogiego lenistwa- na myśl od razu przychodzi Łeba, Ustka i Władysławowo. W tych miejscowościach znajdziesz szczególnie dużo kurortów letnich, co jednak wiąże się z ogromną ilością plażowiczów. Przyjemną alternatywą odpowiadającą na pytanie: “Gdzie nad morze?” jest Gdańsk.

Szczególnie wygodny dojazd tramwajowy na plaże pozwoli ci łatwo zmienić lokalizację w razie potencjalnego niepowodzenia w poszukiwaniu idealnego zakątka na rozłożenie swojego dobytku wypoczynkowego. Warto wspomnieć o tym, że Gdańsk jest szczególnie piękny zimą, oprócz samej przechadzki po plaży, możemy doświadczyć widoku Westerplatte, który w połączeniu ze śnieżną kołdrą jest czymś niezapomnianym. Morze zimą jest więc czymś równie ciekawym

A może by tak za granicę?

Nie dziwne, że chcemy odmiany. Wyjazd za granicę łączy się nie tylko z doświadczaniem innego krajobrazu, ale również innej kultury. Jest to świetna okazja, by poćwiczyć język angielski. 

Czołowe miejsca dla Polaków, jeśli chodzi o urlop nad zagranicznym morzem zajmują Chorwacja oraz Bułgaria. Pierwsza z nich oferuje niesłychaną różnorodność, dlatego będąc w Chorwacji warto nie poprzestawać na odpoczyku w jednym miejscu Adriatyku. Gdzie więc do Chorowacji? Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną z plaż jest Zlatni rat, na wyspie Brać. Miejsce to swą popularność zawdzięcza pokryciem białymi kamyczkami i szeroką ofertą atrakcji turystycznych. Kolejnym miastem jest Dubrownik. Plaża Banje w tym mieście oferuje piękny widok na jego starą architekturę i dodatkowo położona jest niedaleko centrum.

Jeśli nadal niesłyszałeś nazwy “Złote Piaski” to pora to zmienić. Kurort w Bułgarii nad Morzem Czarnym to legenderne już miejsce chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów. Chciałbyś doświadczyć trochę luzu w trakcie wyjazdu, a przy okazji nie wydać na to fortuny? Bułgaria jest odpowiedzią na twoje potrzeby.

Samotny wyjazd nad morze

Tak więc gdziekolwiek zdecydujesz się pojechać, nad morze polskie czy też za granicę, przede wszystkim zadaj sobie wpierw pytanie o to, jaki jest cel twojego wyjazdu, czego oczekujesz od miasta, wody i plaży. Pamiętaj, że o udanym odpoczynku decydujesz przede wszystkim ty i twoje nastawienie!